Reperi me origjinë shqiptare dhe famë ndërkombëtare vjen në 'Sunny Hill Festival' në Tiranë

Reperi me origjinë shqiptare dhe famë ndërkombëtare vjen në 'Sunny Hill Festival' në Tiranë

22:21, 14/08/2022

Një tjetër artist i famshëm i bashkohet “Sunny Hill” që do të mbahet në Tiranë më 26, 27, 28 gusht.

Artisti me prejardhje shqiptare, Action Bronson, do të performojë në një nga netët e festivalit. 

Lajmi tashmë është konfirmuar përmes rrjeteve sociale, në një postim të ndarë nga faqja e festivalit në Instagram.

I njohur me emrin artistik, BamBaklava, këngëtari është emri i gjashtë i zbuluar për “Sunny Hill Tirana” pas Dafina Zeqirit, Tananai, Dren Abazit, Elgit Doda dhe Fedezit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco