Nuk e nget vet makinën në rrugë, Hamilton tregon arsyen

Nuk e nget vet makinën në rrugë, Hamilton tregon arsyen

14:49, 12/08/2022

 

Lewis Hamilton është një nga pilotët më të mirë që ka njohur Formula 1.

Ndërsa në pistat e garave duket i paarritshëm, duket se 37-vjeçari nuk e bën diçka të tillë gjatë përditshmërisë në rrugë.

Duke folur për mediet e vendit të tij, britaniku theksoi se nuk e drejton vet makinën në rrugë pasi sipas tij kjo gjë e streson.

“Është shumë stresuese për mua. Ka shumë, makina, drita, dhe sinjalistika. Shumë gjëra ndodhin në rrugë, plus nuk më lejojnë të eci me 300 km/h”-tha piloti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco