Nadal sot kërkon triumfin ndaj Sonego

Nadal sot kërkon triumfin ndaj Sonego

15:32, 02/07/2022

Rafael Nadal sot do ta ketë ndeshjen e radhës në kuadër të turneut të Wimbeldonit.

Spanjolli do të përballet me italianin Lorenzo Sonego, në kuadër të raundit të tretë në “fushën e gjelbër'.

Ndeshja do të fillojë në orën 17:30, me numrin 2 të botës që nuk do të ndahet i kënaqur me asnjë rezultat tjetër pos fitores.

Dy raundet e para Nadal i fitoi bindshëm ndaj Cerundolo dhe Berankisit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco