Nuk i ndahen telashet, Amber Heard sërish përballë hetimeve

Nuk i ndahen telashet, Amber Heard sërish përballë hetimeve

09:44, 02/07/2022

Amber Heard është ende duke u hetuar për një çështje të dëshmisë së rreme në Australi. Një zëdhënës konfirmoi hetimin, i cili rrjedh nga importimi i dy qenve të saj në Australi shtatë vjet më parë.

“Departamenti i Bujqësisë, Ujit dhe Mjedisit po heton akuzat për dëshmi të rreme nga zonja Heard gjatë proceseve gjyqësore për importimin e paligjshëm të dy qenve të saj në Australi në vitin 2015.”

Zëdhënësi u citua gjithashtu të ketë thënë se rasti është “në vazhdimësi”.

Heard ishte ende e martuar me ish-burrin e saj Johnny Depp, 59 vjeç, në maj 2015 kur aktorja e “Aquaman” solli në Australi dy qentë e saj, Pistol dhe Boo, pa deklaruar kafshët shtëpiake, pavarësisht se vendi kishte rregulla të rrepta.

Pasi ajo u deklarua fajtore për falsifikimin e dokumenteve të udhëtimit në gjykatë, çështja u mbyll, dhe Heard dhe Depp filmuan një video duke kërkuar falje. Depp tha në emisionin ‘Jimmy Kimmel Live’ për incidentin në 2015: “Ne kishim përshtypjen se kishim bërë të gjitha dokumentet për qentë. Ne ishim atje me qentë para të gjithëve.”

Videoja e Depp dhe Heard erdhi një vit më vonë, në të cilën ajo shtoi se i vinte “vërtetë keq” që nuk respektoi rregullat e deklarimit të qenve.

Pavarësisht se çështja u shpall e mbyllur, tani po kërkohen të merren deklarata të dëshmitarëve dhe pastaj do të shqyrtohet nëse provat janë të mjaftueshme për të garantuar ndjekjen e çështjes.

Gjithë kjo vjen pasi Heard humbi çështjen e saj të shpifjes kundër Johnny Depp, i cili do të kthehet gjithashtu në gjykatë në korrik në lidhje me një padi të lidhur me sulmin nga viti 2018 nga një ish-koleg, Gregory Brooks.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco