Skandali i ri në Hollivud: Producenti Randall Emmet u ofroi role femrave aktore në këmbim të seksit

Skandali i ri në Hollivud: Producenti Randall Emmet u ofroi role femrave aktore në këmbim të seksit

07:40, 02/07/2022

Pas skandalit me fotot e zbuluara ku shfaqet duke bërë seks me dy femra teksa ishte në një lidhje me aktoren Lala Kent, Randall Emmett po përballet me akuza të reja.

Sipas Los Ageles Times producenti i filmit u ka ofruar role aktoreve femra në këmbim të favoreve seksuale.

Megjithatë producenti i ka mohuar këto akuza dhe deklaroi përmes përfaqësuesit të tij për revistën 'People':

‘Këto thashetheme rrjedhin nga një pretendim i Lala Kent që daton në vitin 2012 dhe janë të pabaza.’

Los Angeles Time pretendon se artikulli i tyre që e akuzon producentin për këtë skandal, mbështetet në qindra deklarata, dosje dhe intervista me vajza që kanë kaluar nëpër duart e tij.

Një nga ato gra pohoi në një letër të marrë nga Los Angeles Times se Randall Emmett i tha asaj kur ishte vetëm 23 vjeçe "që për të marrë një rol prej tij, ajo do të duhej t'i bënte atij disa favore seksuale " .

Nga ana tjetër, një përfaqësues i tij u shpreh në lidhje me këtë dëshmi të veçantë, duke thënë:

 "Këto pretendime janë të rreme dhe janë pjesë e një fushate shpifjeje të njohur tashmë të orkestruar nga ish e fejuara e Randall për të ndikuar në mosmarrëveshjen për kujdestarinë e fëmijëve , Ocean Kent Emmett' .

Pastaj shtoi:“Lala Kent gënjeu dhe manipuloi të tjerët në përpjekjen e saj të dëshpëruar për të fituar kujdestarinë e plotë të vajzës së saj dhe për ta mbajtur emrin e saj jashtë shtypit”.

Sigurisht, burimet që mbështesin raportin e Times thanë për Six Pages:

 “Ky artikull u shkrua qartë me ndihmën e burimeve të shumta dhe pas shumë e shumë muajsh raportimi. Lala ishte vetëm një pjesë e vogël e gjithë kësaj historie. Artikulli fokusohet në praktikat vërtet të dyshimta të biznesit të Randall gjatë 10 viteve të fundit."

Një grua tjetër pretendon se producenti i 'irlandezit' i dërgoi asaj mesazh direkt në Instagram me përmbajtje 'spammy' në fillim të 2022.

“Isha i tronditur dhe e shqetësuar sepse Randall është i huaj për mua. Këmbëngulja e tij, pavarësisht se nuk iu përgjigja asnjëherë  mesazhi të tij, ishte tmerruese ”, thotë gruaja në deklaratën e saj.

Thuhet gjithashtu se Randall Emmett madje i pagoi gratë për të nënshkruar marrëveshje moszbulimi që i detyronin ato të mbanin sekret marrëdhëniet e tyre të supozuara intime me të, por dhe këtë producenti e ka mohuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco