Incident detar teksa aktorĂ«t po xhironin filmin ‘Dasma ime greke 3’

Incident detar teksa aktorĂ«t po xhironin filmin ‘Dasma ime greke 3’

11:02, 24/06/2022

KĂ«tĂ« tĂ« martĂ« nĂ« portin e RafinĂ«s, Greqi kanĂ« nisur xhirimet pĂ«r pjesĂ«n e tretĂ« tĂ« filmit tĂ« njohur dhe pĂ«r publikun shqiptar ‘Dasma ime greke3’.

Por një aksident detar ka ndodhur në momentin kur aktorët po xhironin.

Skafi i aktorëvë të përbërë nga grekë dhe të huaj është përplasur me një skaf tjetër në rrethana të paqarta në zonën detare të Thymari në Palea Fokea pranë Anavyssos. 

Një nga dy skafet është përmbysur nga përplasja dhe 8 persona kanë përfunduar në det.

Njëri prej tyre ka mbetur i plagosur lehtë dhe është dërgua në një spital lokal.

 Sipas informacioneve të Autoriteteve greke pasagjerët e tjerë janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe kanë dalë në breg.

Në postimin e Rojës Bregdetare greke në Twitter thuhej:

''2 skafe me 16 pasagjĂ«rĂ« nĂ« bord janĂ« pĂ«rplasur. 15 pasagjerĂ« janĂ« nĂ« gjendje tĂ« mirĂ« shĂ«ndetĂ«sore ndĂ«rsa njĂ«ri prej tyre Ă«shtĂ« dĂ«rguar nĂ« spital ku po merr dhe mjekimin e duhur.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco