Avokati i Amber Heard e quan Johnny Depp ‘përbindësh’ në argumentet përfundimtare të gjyqit

Avokati i Amber Heard e quan Johnny Depp ‘përbindësh’ në argumentet përfundimtare të gjyqit

20:52, 27/05/2022

Argumentet përfundimtare janë duke u dëgjuar në seancë në gjyqin e shpifjes Johnny Depp kundër Amber Heard.

Të premten (27 maj), avokatët përkatës të ish-çifti filluan të paraqesin vërejtjet e tyre përfundimtare në gjyqin në vazhdim në Fairfax të Virxhinia, duke përmbledhur shumë nga akuzat e të dyja palëve deri më tani që nga fillimi i procedurave më 11 prill.

“Ju ose i besoni të gjitha, ose asgjë”, tha avokatja e Depp, Camille Vasquez, për akuzat e Heard për abuzim kundër Depp.

Foto: Reuters

“Ose ajo është viktimë e abuzimit vërtet të tmerrshëm ose është një grua që është e gatshme të thotë absolutisht çdo gjë”, tha ajo.

Ajo gjithashtu akuzoi Heard, për “mizori të thellë” dhe se erdhi “në këtë sallë gjyqi e përgatitur për të dhënë performancën e jetës së saj dhe ajo e dha atë”.

Avokati i aktores së “Aquaman”, Ben Rottenborn, në anën tjetër tha pjesërisht gjatë fjalëve të tij përmbyllëse, “Nëse ai e abuzoi një herë, Amber fiton” dhe akuzoi Depp se kishte “pothuajse të gjithë” dëshmitarët e tij në listën e pagave.

“Le të shohim përbindëshin. Le të shohim përbindëshin në mish”, shtoi Rottenborn, përpara se të shfaqte videon e Depp duke përplasur kabinetet në kuzhinën e ish-çiftit, shkruan People.

Depp po e padit Heardin për 50 milionë dollarë dëmshpërblim për shpifje në lidhje me një op-ed të dhjetorit 2018 që ajo shkroi për paraqitjen e akuzave për abuzim, megjithëse nuk e përmendi atë me emër në artikull.

Nga ana tjetër, Heard po e kundërshton atë për shpifje, duke kërkuar 100 milionë dollarë dëmshpërblim.

Ajo pretendon se Depp nisi një fushatë në internet për të diskredituar akuzat e saj si “të rreme” dhe një “mashtrim”, duke dëmtuar reputacionin e saj dhe trajektoren e karrierës.

Kur Depp u kthye në qëndrimin e dëshmitarit për herë të fundit të mërkurën, ai përcolli ndikimin që pretendimet e Heard kanë pasur në jetën e tij dhe mohoi kategorikisht dëshminë e saj “të çmendur” .

“Asnjë qenie njerëzore nuk është perfekte, sigurisht që jo. Asnjëri prej nesh. Por unë kurrë në jetën time nuk kam kryer dhunë seksuale, abuzime fizike, të gjitha këto histori të çuditshme, të egra të mia që i kam kryer këto gjëra dhe kam jetuar me to për gjashtë vjet dhe duke pritur të jem. në gjendje të nxjerrë të vërtetën”, tha ai.

Depp dhe Heard u martuan në vitin 2015 dhe u ndanë në maj 2016, kur Heard bëri kërkesë për divorc dhe më pas kërkoi një urdhër kufizimi për dhunën në familje kundër tij.

Depp mohoi pretendimet e saj për abuzim dhe ish-çifti e zgjidhi divorcin jashtë gjykatës në gusht 2016.

Në nëntor 2020, Depp humbi atë çështje gjyqësore për shpifje në Mbretërinë e Bashkuar kundër tabloidit britanik The Sun për shkak se e quajti atë një “rrahës gruaje”.

Gjykata mbështeti pretendimet e gazetës si “thelbësisht të vërteta” dhe Heard dëshmoi për të mbështetur pretendimet. Në mars 2021, përpjekja e Depp për të rrëzuar vendimin u anulua.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco