Familja mbretërore njofton ndryshimet e reja në mediat sociale për të festuar Jubileun Platinum të Mbretëreshës Elizabeth

Familja mbretërore njofton ndryshimet e reja në mediat sociale për të festuar Jubileun Platinum të Mbretëreshës Elizabeth

21:33, 26/05/2022

Një emoji i përshtatshëm është zbuluar përpara festimeve për Jubileun Platinum të Mbretëreshës Elizabeth! Familja mbretërore prezantoi me ndjekësit e saj në mediat sociale “PJ the corgi”. Emoji Jubile, i cili shfaqet në Twitter me hashtags të caktuar, është një imazh vizatimor i një korgi që mban kurorë.

Meet PJ the corgi, our Jubilee emoji!

PJ will appear whenever you use #PlatinumJubilee #HM70 #PlatinumPartyatthePalace ⁰#PlatinumJubileePageant ⁰or #TheBigJubileeLunch and we’re hoping that as many of you as possible will use PJ to help celebrate the Jubilee here on Twitter. pic.twitter.com/UyNVwCN9n9

— The Royal Family (@RoyalFamily) May 26, 2022

“Njihuni me PJ the corgi, emoji-n tonë jubilar! PJ do të shfaqet sa herë që përdorni #PlatinumJubilee #HM70 #PlatinumPartyatthePalace #PlatinumJubileePageant ose #TheBigJubileeLunch dhe ne shpresojmë që sa më shumë prej jush të jetë e mundur do të përdorin PJ për të ndihmuar në festimin e Jubileut këtu në Twitter”, shkroi në Twitter llogaria zyrtare e familjes mbretërore.

Image

Në Instagram, familja mbretërore njoftoi lançimin e mjeteve të tjera të mediave sociale, duke përfshirë ngjitëse të PJ, një shishe shampanjë, një kurorë dhe një roje dhe kalin e tij duke shijuar çaj. Ekziston edhe një filtër që do t’i lejojë përdoruesit e Instagramit të provojnë një kurorë.

“Ne shpresojmë që sa më shumë prej jush të përdorni këto emoji për të festuar Jubileun me ne këtu në Instagram”, shkroi Instagrami i Mbretëreshës.

Fundjava Qendrore e Jubileut Platinum të Mbretëreshës fillon të enjten, më 2 qershor, me paradën e ditëlindjes së Mbretëreshës, e njohur si Trooping the Color and the Platinum Jubilee Beacons. Të nesërmen, më 3 qershor, do të mbahet një Shërbim Falënderimi për mbretërimin e Mbretëreshës në Katedralen e Shën Palit. Të shtunën, Derbi në “Epsom Downs” do të zhvillohet përveç festës Platinum të BBC-së në Pallat. Fundjava do të kulmojë të dielën, më 5 qershor, me Drekën e Madhe Jubilare dhe Konkursin e Jubileut Platinum, për të cilin faqja e internetit e familjes mbretërore ka thënë se do të përfshijë “një surprizë përrallore”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco