Pas martesës me Travis, Kourtney Kardashian shton mbiemrin ‘Barker’ në Instagram

Pas martesës me Travis, Kourtney Kardashian shton mbiemrin ‘Barker’ në Instagram

09:17, 24/05/2022

Kourtney Kardashian ndryshoi zyrtarisht mbiemrin e saj në Instagram të hënën (23 maj) – pasi u martua me Travis Barker në një ceremoni martesore luksoze italiane gjatë fundjavës.

Në biografinë e yllit televiziv nw Inatagram tnai shkruhet “Kourtney Kardashian Barker”.

Mbetet e paqartë nëse ajo e ka ndryshuar emrin ligjërisht apo nëse planifikon ta bëjë këtë në të ardhmen e afërt.

Megjithatë, krijuesja e “Poosh” ka mbajtur emrin e saj origjinale, ‘Kourtney Kardash’, për momentin si emrin zyrtar nw llogarinë e rrjetit social.

Kardashian, 43 vjeç, dhe Barker, 46 –vjeçar u martuan gjatë një festimi përrallor në Castello Brown të ​​dielën (22 maj), një javë pasi u martuan ligjërisht në Santa Barbara të Kalifornisë.

 

Ata gjithashtu patën një ceremoni martese në Las Vegas në prill që nuk ishte ligjërisht e detyrueshme.

Nëna e Kourtney, Kris Jenner, dhe motrat e saj, Kim Kardashian, Khloe Kardashian, Kendall Jenner dhe Kylie Jenner, ishin të gjithë të pranishëm në dasmën italiane të çiftit.

 

I gjithë klani kishte veshur në Dolce & Gabbana – duke përfshirë nusen, e cila u shfaq me një fustan të bardhë të shkurtër me një vello të zbukuruar me imazhin e Virgjëreshës Mari – për këtë aferë.

Fëmijët e Kourtney – djali Mason, 12, vajza Penelope, 9 vjeç dhe djali Reign, 7 vjeç, të cilin ajo e ndan me ish-in Scott Disick – morën pjesë në ceremoni pavarësisht se nuk ishin të pranishëm në fejesën e tyre.

 

Ndërkohë, Disick, 36 vjeç, nuk ishte i pranishëm pasi thuhet se nuk mori një ftesë nga Kourtney.

Djali i Barkerit, Landon, 18 vjeç, dhe vajza Alabama, 16 vjeç – të cilën bateristi i Blink-182 e ndan me ish-bashkëshorten Shanna Moakler – ishin dëshmitarë të dasmës së babait të tyre.

Kjo shënon martesën e parë të Kourtney dhe të tretën e Travis, pasi ai ishte martuar më parë me Moakler, 47 vjeç, nga 2004 në 2008 dhe me Melissa Kennedy nga 2001 në 2002. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco