Dita e 18 e gjyqit/ Dy ish-miqtë e Amber Heard dëshmojnë kundër Johnny Depp, ja çfarë u tha

Dita e 18 e gjyqit/ Dy ish-miqtë e Amber Heard dëshmojnë kundër Johnny Depp, ja çfarë u tha

21:23, 18/05/2022

Ish-mikesha më e mirë e Amber Heard, Rocky Pennington, dëshmoi përmes një një lidhjeje me Zoom në seancën e sotme gjyqësore.

Pennington u mor në pyetje për një incident në dhjetor 2015 kur Heard pretendoi se Depp e goditi në kokë disa herë aq fort sa shtrati ku ajo ishte shtrirë u thye. Heard gjithashtu pretendoi se Depp e tërhoqi zvarrë prej flokësh. Pennington tha se pas kësaj ajo pa gjak në flokët e Heard-it dhe një pjesë e tij ishte këputur.

“Nuk i rridhte gjak por koka e saj ishte e kuqe.“- tha ajo. E pyetur nga njĂ« prej avokatĂ«ve tĂ« Depp-it se si ajo mund tĂ« kuptonte qĂ« Heard-it i ishin shkulur flokĂ«t, Pennington bĂ«ri njĂ« buzĂ«qeshje tĂ« acaruar. Ajo tha: ‘Ishte njĂ« zonĂ« me gjak dhe pa flokĂ«.’ Pennington tha se e gjithĂ« fytyra e Heard ishte e kuqe dhe se pjesa e sipĂ«rme e hundĂ«s sĂ« saj ishte e fryrë teksa pranoi se skuqja mund tĂ« ishte edhe nga tĂ« qarat. Pennington tha: “Ka pasur shumĂ« herĂ« qĂ« kam parĂ« lĂ«ndime te Amber”.

Image

DitĂ«n tjetĂ«r tĂ« sherrit tĂ« pretenduar, Heard ishte e ftuar nĂ« shfaqjen televizive tĂ« James Corden dhe Pennington tha se ajo ishte atje kur Heard i tregoi plagĂ«t e saj artistit dhe stilistit tĂ« saj, i cili duhej t’i mbulonte ato. Pennington hodhi poshtĂ« akuzat se Heard i bĂ«ri me makeup shenjat nĂ« fytyrĂ«.

Avokati i Heard-it, Benjamin Rotternborn, pyeti: ‘A e keni parĂ« ndonjĂ«herĂ« Heard qĂ« tĂ« pĂ«rdorĂ« grim pĂ«r ta bĂ«rĂ« tĂ« duket sikur kishte njĂ« mavijosje kur nuk kishte?’ Pennington tha: ‘Jo, e kundĂ«rta. Ajo shpesh duhej tĂ« mbulonte mavijosjet dhe lĂ«ndimet nĂ« fytyrĂ«n e saj me grim.’ Pennington u pĂ«rlot teksa shihte foto tĂ« lĂ«ndimeve tĂ« Heard-it, duke pĂ«rfshirĂ« hundĂ«n e saj tĂ« fryrĂ«, buzĂ«n e pĂ«rgjakur dhe sytĂ« e saj tĂ« mavijosur. VetĂ« Heard filloi tĂ« qajĂ« gjithashtu.

Image

Duke folur pĂ«r njĂ« sherr tĂ« supozuar mes tyre Pennington tha: “U ngjita tek ai. I vendosa duart nĂ« gjoks dhe i thashĂ« ndalo, thjesht ndalo. Ai mĂ« goditi duart dhe kĂ«shtu shkova drejt e te Amber. Ajo u ul nĂ« divan. UnĂ« thjesht vendosa trupin tim mbi tĂ«. Ai erdhi mĂ« pranĂ« nesh dhe po i bĂ«rtiste asaj qĂ« tĂ« ngrihej, tĂ« pushonte sĂ« qari. Depp u largua, duke thyer gjĂ«rat me njĂ« shishe tĂ« madhe vere nĂ« dorĂ«.” JurisĂ« iu shfaqĂ«n foto tĂ« xhamave tĂ« thyer, njĂ« abazhur i thyer dhe dĂ«mtime tĂ« tjera qĂ« supozohet se i ka shkaktuar Depp.

Ish burri i Pennington, Josh Drew, dëshmoi gjithashtu sot dhe tha se një nga oficerët i kishte thënë se kishin prova të mjaftueshme për ta arrestuar, duke iu referuar Depp. Ai i tha gjykatës se më 21 maj 2016 pasi Depp dhe Heard patën një debat të dhunshëm, kishte një të çarë në derë në formë n e një shisheje vere. Dëshmia e Drew bie ndesh me dy oficerët që më parë dhanë dëshminë e tyre dhe thanë se ata nuk panë ndonjë dëmtim ose lëndim në fytyrën e Heard.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco