'Të jesh e dobët është ‘jashtë mode’, femrat duan ‘gjinj dhe vithe’, deklarata e Victoria Beckham na la pa fjalë

'Të jesh e dobët është ‘jashtë mode’, femrat duan ‘gjinj dhe vithe’, deklarata e Victoria Beckham na la pa fjalë

19:01, 17/05/2022

Victoria Beckham ka thënë së fundmi se të jesh ‘e hollë’ ka qenë në modë sezonin e kaluar.

“Është një qëndrim që tashmë i takon modës së vjetër…”, i tha ajo prestigjiozes “Grazia”.

Ajo shtoi se femrat moderne “duan të duken të shëndetshme dhe me forma. Ato duan të kenë gjinj dhe vithe”. 48-vjeçarja tha se të punuarit në Florida e ka bërë atë që ‘të hapë sytë’ e të shikojë se çfarë realisht duan vajzat dhe gratë sot.

“Ka shumë gra në Miami që janë vërtetë të mbushura e me forma”, shpjegoi ajo. “Ato ecin përgjatë plazhit të Miami-t, ku shihen pak të zhveshura dhe duken me të vërtetë fantastike. Ato tregojnë trupin e tyre me një vetëbesim të jashtëzakonshëm”.

Image

Ndër të tjera, Victoria shtoi se ndihet mjaft mirë që ekspozon vajzën e saj 11-vjeçare, Harper, me vajzat dhe gratë që janë të kolme dhe vërtet e pëlqejnë pamjen e tyre. Beckham tha më tej se ishte frymëzuar shumë nga vajza dhe gra të tilla, pra të kolme, pasi kaloi disa kohë në Miami.

Më tej, ajo u pyet edhe për vajzat dhe gratë e imëta.

Victoria menjëherë ngriti supet dhe u përgjigj: “Nuk ka të bëjë me të qenit një peshë e caktuar. Ka të bëjë me faktin se kush jeni dhe se sa të lumtur jeni ju me veten tuaj. Unë kam gjetur ekuilibrin midis dëshirës për t’u argëtuar dhe të qenit e disiplinuar në të ushqyerit shëndetshëm, por edhe stërvitjes”.

Kohët e fundit, Beckham ka nisur edhe ushtrime me ngritje të peshave. “Unë kam qenë gjithmonë paksa e frikësuar nga peshat, por tashmë më rezulton se dua shumë të bëj ushtrime të tilla,” tha ajo, duke shtuar se “ka shumë më shumë muskuj tani”.

“Çdo grua dëshiron të jetë me forma, apo jo”?, tha Victoria ku më pas shtoi: “Sa më shumë e kolme të jesh, aq më mirë duken fustanet e mia ‘VB’ në trupin tuaj”.

Mirëpo, tashmë të ndalemi pak te e gjithë kjo deklaratë e ish-yllit të “Spice Girls”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco