Aktorja e njohur habit me sekretin e saj të bukurisë: Nuk e pastroj lëkurën fare

Aktorja e njohur habit me sekretin e saj të bukurisë: Nuk e pastroj lëkurën fare

08:05, 21/01/2022

Kate Hudson është përgjigjur për bukurinë për revistën ‘Allure’ dhe ajo beson që fillon me atë që hani dhe si kujdeseni për veten tuaj, si fleni.

Për Kate, bukuria ka të bëjë me atë se si ndiheni.

Gjithashtu ja çfarë ka thënë ajo për përkujdesjen e saj ndaj lëkurës:

“Unë jam vërtet e thjeshtë. Mendova se me kalimin e moshës lëkura ime do të mund të merrte më shumë. Dhe, në fakt, lëkura ime është e ndjeshme. Sa më pak të përdor aq më mirë. Zgjohem dhe sinqerisht une nuk bej asnjë pastrues. I bej uje fytyres ne mengjes me leckë.

Ishte Gucci Westman kur isha në të njëzetat, ndërsa po më bënte grimin ajo më tha, – “Duhet të ndalosh së lari fytyrën në mëngjes. Nuk ke nevojë ta bësh këtë. Kjo është ndoshta arsyeja pse po shpërtheni më shumë se zakonisht.” Unë ndalova dhe lëkura ime u bë shumë më mirë. Kështu që unë bëj këtë. Dhe e kam bërë përgjithmonë.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco