Adele pritet të fitoi mbi 500 mijë funte në natë nga performancat në Las Vegas

Adele pritet të fitoi mbi 500 mijë funte në natë nga performancat në Las Vegas

09:13, 18/01/2022

Adele do të fitojë 500 mijë funte për një shfaqje nga e premtja (21 janar) – duke e bërë atë një nga yjet femra më të paguara në historinë e performancave në Las Vegas.

Biletat për fundjavë me Adele në Colosseum të Caesars Palace variojnë nga 700 deri në 9000 funte.

Këngëtarja do të marrë fitimin e saj nga shitjet, si dhe nga të gjitha mallrat e shitura në lokalin me 4200 vende.

Ajo do të trajtohet me një mori përfitimesh me Caesars të shtrirë në një suitë private prej 30,000 funte në natë, e aksesueshme në çdo kohë gjatë qëndrimit, një shërbëtor, asistent ekzekutiv, shofer dhe sigurim, shkruan The Sun.

Adele dhe të ftuarit do të jenë gjithashtu në gjendje të hanë dhe të pinë falas në çdo vendpushim Caesars.

“Adele është bileta më e nxehtë në Las Vegas për momentin dhe ajo po merr një qindarkë të bukur prej saj. Ajo pritet të fitojë mbi 500,000 funte për koncert vetëm falë shitjeve të biletave, Caesars ka hapur tapetin e kuq për t’u siguruar që ajo trajtohet si superylli që është”, ka thënë një burim.

Rod Steëart besohet se ka bërë 1.9 milionë funte nga shfaqje e tij në 2012 në Colosseum.

Lady Gaga thuhet se ka bërë mbi 700 mijë funte një koncert nga rezidenca e saj në MGM Park Theatre midis 2017 dhe 2019.

Adele njoftoi vitin e kaluar se do të mbante 24 koncerte të premteve dhe të shtunave në Caesars. Ato nisin nga kjo javë deri më 16 prill.

Ylli i lindur në Londër do të këndojë në British Summer Time Hyde Park më 1 dhe 2 korrik.

Albumi i saj ‘30”, i publikuar në nëntor, u bë më i shituri i vitit si në Mbretërinë e Bashkuar ashtu edhe në SHBA.

Kënga e saj e parë “Easy On Me”, theu rekordin e të gjitha kohërave për këngën më të transmetuar në një ditë në Spotify me mbi 24 milionë transmetime globale. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco