‘The Fashion Awards 2021’, stilistja shqiptare nderohet me një çmim

‘The Fashion Awards 2021’, stilistja shqiptare nderohet me një çmim

13:22, 30/11/2021

Suksesi shqiptar nuk ka munguar as në ngjarjen më të madhe të botës “The Fashion Awards 2021”.

Industrisë britanike të modës iu bashkuan yjet si: Dua Lipa, Demi Moore e Priyanka Chopra Jonas, në Royal Albert Haull në Londër, për një festë të stilistëve më të mirë në botë dhe krijuesve të tjerë në “The Fashion Awards”.

 

Në ‘Royal Albert Hall’ të Londrës ishin mbledhur stilistët më të mirë të botës, ku edhe u nderua me një çmim stilistja shqiptare, Nensi Dojaka, teksa në këtë mbrëmje u kujtua edhe stilisti Virgil Abloh, i cili humbi jetën pak ditë më parë.

 

Më poshtë ndodhet lista e plotë të fituesve:

Çmimi Isabella Blow:

Ib Kamera

Çmimi Trailblazer:

Alessandro Michele

 

Çmimi BFC (British Fashion Council):

Nensi Dojaka

 

Çmimi Udhëheqësit e ndryshimit, kreativiteti:

Virgil Abloh

Alessandro Michele

Demna Gvasalia

Kim Jones

Jonathan Anderson

 

Çmimi Special i Njohjes:

Dylan Jones

 

Udhëheqësit e Ndryshimeve, Mjedisit:

Bethany Williams

Gabriela Hearst

 

Phoebe angleze:

Priya Ahluvaliya

Stella McCartney

 

Stilisti i Vitit:

Kim Jones

 

Udhëheqësit e ndryshimit, njerëzit:

Edëard Enninful

Harris Reed

Kenia Hunt

Samuel Ross

Telfar Clemens

 

Çmimi për arritje të jashtëzakonshme:

Tommy Hilfiger

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco