Flinte çdo natë në arkivol, aktori i famshëm ka bërë çmenduri për rolin

Flinte çdo natë në arkivol, aktori i famshëm ka bërë çmenduri për rolin

10:40, 29/11/2021

Gary Oldman flinte në një arkivol çdo natë ndërsa përgatitej për rolin e Drakulës në filmin e Francis Ford Coppola-s për vampirët në vitin 1992, bazuar në librin legjendar të Bram Stoker. 

Aktori, 63 vjeç, luajti si Konti gjakpirës në film së bashku me Keanu Reeves, Winona Ryder dhe Cary Elëes, të cilët së fundmi ndanë faktin me The Hollywood Reporter.

 

“Gary flinte në një arkivol çdo natë, aq seriozisht e merrte atë”, ka treguar Cary.

Ylli i “The Princess Bride”, i cili luajti një nga gjuetarët e vampirëve në film, tregoi gjithashtu se Francis bëri që i gjithë kasti të jetonin së bashku, ndërsa Gary jetonte vetëm.

 

“Ne të gjithë qëndruam në shtëpitë e miqve në pronë. Francis beson se sa më shumë kohë të kalojnë aktorët së bashku, kjo do të përkthehet në ekran”, tha më tej Cary.

Pra, ai kishte të gjithë gjuetarët e vampirëve të jetonin në një pronë dhe Gary i varfër duhej të jetonte vetëm.

 

Nuk është hera e parë që Gary ka bërë përpjekje ekstreme për të hyrë në karakter.

Ai shtoi kilogramë në filmin e vitit 2011, Tinker Tailor Soldier Spy, dhe së fundmi ka shtuar peshë për rolin e tij si Jackson Lamb në shfaqjen Slow Horses të Apple TV.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco