Gjesti prekës i Arjan Konomit pas humbjes së mikeshës së ngushtë, Hueyda El Saied

Gjesti prekës i Arjan Konomit pas humbjes së mikeshës së ngushtë, Hueyda El Saied

11:43, 28/11/2021

Artistja e njohur Hueyda El Saied u nda nga jeta në moshën 46-vjeçare, duke trishtuar jo vetëm familjen dhe miqtë, por gjithë opinionin publik. 

U bë e ditur se Huyeda vuante nga një sëmundje e rëndë, nga kanceri i gjirit, me të cilën nuk e ka fituar dot betejën dhe ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 46-vjeçare.

 

Një prej miqve të saj më të ngushtë ishte Arjan Konomi, i cili ka reaguar dhe më parë jo drejtpërdrejtë për artisten.

Kujtojmë se Arjani në puntatën e “Përputhen Prime” në 30 Tetor, në hapje të programit dha një mesazh sensibilizues për kancerin e gjirit.

Përveç kësaj ai përmendi se ‘një nga personat më të dashur për të‘ po vuante nga kjo sëmundje dhe bëhej pikërisht fjala për Hueyeda-n.

 

“Një nga personat më të dashur të jetës sime, më të shtrenjtë, aktualisht është duke vuajtur në një spital evropian, në një situatë shumë të keqe prej kësaj sëmundjeje”,- u shpreh ai.

Opinionisti ka marrë pjesë në ceremoninë mortore të artistes në Luxembourg, ku i ka qëndruar pranë edhe djalit të së ndjerës, Gabrielit.

 

Madje, Konomi ka ndarë në “InstaStory” një video me të voglin, teksa e përqafon dhe e fton të përshëndesë tek kamera.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco