Tenistja simpatike Emma Raducanu zyrtarisht fytyra e re e Dior

Tenistja simpatike Emma Raducanu zyrtarisht fytyra e re e Dior

17:11, 20/10/2021

Ylli i ri i tenisit britanik Emma Raducanu (18) është bërë fytyra e re e kompanisë së modës Dior.

Raducanu u emërua ambasador i ri i Dior pak më shumë se një muaj pasi fitoi US Open. 

Tenisti tetëmbëdhjetë vjeçar do të prezantojë koleksionin e veshjeve të grave të shtëpisë luksoze franceze të modës Dior, si dhe linjat kozmetike.

Ema ishte e pranishme në premierën e filmit "No Time to Die" për agjentin britanik James Bond në shtator, dhe më pas ajo veshi një fustan të dizajnuar nga drejtoresha krijuese e Dior, Maria Grazia Chiuri për koleksionin Cruise 2022.

Raducana tërhoqi vëmendjen me një paraqitje të shkëlqyer në Wimbledon të këtij viti gjatë verës, dhe ajo tronditi botën e tenisit duke fituar US Open, kur mundi 19-vjeçaren kanadeze Leylah Fernandez. 

Ajo u bë kualifikuesja e parë që fitoi një titull Grand Slam.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco