Vihet nën hetim aktori i njohur turk Burak Özçivit

Vihet nën hetim aktori i njohur turk Burak Özçivit

10:02, 16/10/2021

Gjatë xhirimeve të serialit televiziv "Themelimi Osman" në Beykoz Riva më 8 dhjetor 2020, 4 punonjës të setit ngritën një kallëzim penal kundër aktori kryesor të serialit Burak Ozçivit pasi ky i fundit i ka ofenduar rëndë.

Një nga punonjësit që ka bërë kallzimin me inicialet A.Ö., tha se ai punoi si asistent i kamerës në xhirimet e serisë televizive.

 “Unë punoja ditën e incidentit. Burak, aktori kryesor i serialit, doli nga çadra ku ishte dhe mallkoi drejt stafit të xhirimit, duke na parë në sy një nga një. Pastaj ai u largua nga seti. Ai u kthye menjëherë dhe tha përsëri të njëjtat mallkime. Kur punëtorët e grupit dëgjuan mallkimet e tij, ata u tronditën dhe askush nuk hapi gojën. Ai tha se i dyshuari kishte veprime të ngjashme me njerëz të ndryshëm dhe më parë megjithëse jo aq rëndë, " është shprehur punonjësi i serialit.

Zyra e Kryeprokurorit ka nisur një hetim kundër Burak  me akuzën e "fyerjes publike të më shumë se një personi" shkruajnë mediat turke.

Ndërsa Burak është shprehur në lidhje me këto, deklarata:

“Unë i njoh njerëzit e përmendur si ankues sepse ata janë ekuipazhi i serisë televizive 'Osmani'. Sigurisht që nuk i kam fyer siç pretendojnë. Është e vërtetë që mjedisi i vendosur është stresues. Por asnjë sharje apo fyerje nuk doli kurrë nga goja ime. Kushdo që më njeh mirë e di që unë nuk jam një person që mund t'i shqiptoj këto mallkime. "

Duke deklaruar se ka disa mosmarrëveshje midis ankuesve dhe kompanisë prodhuese, aktori i famshëm tha:

 "Këta njerëz synojnë ta vënë kompaninë prodhuese në një situatë të vështirë duke përfshirë emrin tim në këtë incident për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve. Ka rreth njëqind njerëz që marrin pjesë për realizimin e këtij seriali. Prandaj, deklaratat e tyre nuk janë të besueshme dhe të papranueshme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco