Nicholas Cage zbulon pse nuk do të tërhiqet kurrë nga ekrani

Nicholas Cage zbulon pse nuk do të tërhiqet kurrë nga ekrani

20:21, 21/09/2021

Nicolas Cage ka qenë në ekranet e mëdha dhe ekranet e vogla që nga viti 1981, dhe ai nuk planifikon ta ndryshojë atë, sepse ai deklaroi se nuk dëshiron kurrë të tërhiqet.

Në një intervistë për "Entertainment Weekly", aktori shpjegoi se është më i lumtur kur po përgatitet për rolin.

“Nuk mund të ndodhë. Të bësh atë që bëj në film është si të kesh një engjëll mbrojtës për mua dhe kam nevojë për këtë. Unë jam më i shëndetshëm kur punoj, kam nevojë për një vend pozitiv për të shprehur përvojën time të jetës, dhe kjo është ajo që më ka dhënë xhirimi i filmit. Kështu që nuk do të tërhiqem kurrë. "Ku jemi tani, në 117 filma?" Tha Cage mbi temën e pensionit.

Për njerëzit që thonë: "Ju punoni shumë", Cage përgjigjet:

"Më pëlqen të punoj, është e shëndetshme, jam i lumtur kur punoj, nga rruga, djemtë si Bogart kanë bërë qindra filma."

Filmi i fundit i Cage është "Pesha e padurueshme e talentit masiv", në të cilin ai luan një "version shumë neurotik të vetvetes", por refuzon ta shikojë, pavarësisht se i thuhet se është "film i mirë".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco