Reperi i njohur në pranga, arsyeja?

Reperi i njohur në pranga, arsyeja?

11:37, 15/09/2021

Reperi  G-Eazy është arrestuar pas një përleshjeje në një nga klubet në Manhattan.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Gerald Earl Gillum, akuzohet për sulm ndaj dy burrave. 32-vjeçari po festonte në një zonë VIP në klub në orët e para të së premtes.

Debati nisi pasi njëri prej tyre kërkoi që reperi të zhvendosej në një seksion tjetër.

Incidenti i fundit vjen pasi G-Eazy u dënua për sulm, posedim droge dhe rezistencë ndaj arrestimit pas një zënke në një klub nate në 2018.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco