Lirohet nga paraburgimi këngëtarja Fjolla Morina

Lirohet nga paraburgimi këngëtarja Fjolla Morina

10:59, 15/09/2021

Është liruar nga paraburgimi këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina.

Ajo ishte arrestuar në Prishtinë me 19 korrik pasi mbi të rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

Avokati Fanol Krasniqi ka thënë për IndeksOnline se klientja e tij është liruar dhe se Gjykata ka refuzuar kërkesën për ekstradimin e saj.

Fjolla Morina ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, pasi vitin e kaluar në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri, ajo u kap me dy pistoleta në makinën e saj, shoqëruar nga dy persona të tjerë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco