I dashuri i Dua Lipa-s thyen rregullat e pandemisë

I dashuri i Dua Lipa-s thyen rregullat e pandemisë

22:03, 21/01/2021

Anwar Hadid u rikthye për të punuar në Londër ditën e mërkurën, pasi u kthye nga udhëtimi i tij në Meksikë me të dashurën e tij, Dua Lipa.

Anwar nuk qendroi i karantinuar për 10 ditë pas kthimit.

Ai ndodhej në shesh-xhirim duke xhiruar për reklamën e re, ndërsa shfaqej me një stil mjaft interesant.

Fansat kanĂ« kritikuar çiftin, pasi kĂ«ngĂ«tarja inkurajoi ndjekĂ«sit e saj qĂ« tĂ« ‘qĂ«ndronin nĂ« shtĂ«pi’ gjatĂ« periudhĂ«s sĂ« izolimit, ndĂ«rkohĂ« qĂ« vet nuk i kanĂ« respektuar tĂ« gjitha rregullat e pandemisĂ«.

I dashuri i kĂ«ngĂ«tares shqiptare u shpreh se Ă«shtĂ« kundĂ«r marrjes sĂ« vaksinĂ«s, duke thĂ«nĂ« se: ‘trupat tanĂ« janĂ« bĂ«rĂ« nga krijuesi pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« mĂ« shumĂ« nga sa mendojmë’.

Ai mĂ« vonĂ« sqaroi komentet e tij duke u shprehur: “UnĂ« nuk jam anti-vaksinĂ«s. UnĂ« mendoj se tĂ« gjithĂ« duhet tĂ« jenĂ« tĂ« kujdesshĂ«m me secilĂ«n vaksinĂ« individualisht duke parĂ« efekte pozitive dhe tĂ« mundshme negative”.

Anwar shtoi se ai ‘ka marrĂ« vaksina mĂ« parĂ«, por si dikush qĂ« ka pasur njĂ« sistem imunitar tĂ« kompromentuar’.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco