Zbulohet e kaluara e errët e Beratit të 'It’s my love'

Zbulohet e kaluara e errët e Beratit të 'It’s my love'

21:11, 21/01/2021

Berat Xhelili, personazhi i njohur për publikun nga emisioni “It’s my love” duket se ka pasur një të kaluar të errët, shkruan Reporteri.net.

Pak muaj para se të futej në këtë reality show, përkatësisht në shtator të vitit të kaluar, ai ishte shpallur fajtor për dhunë fizike ndaj një gruaje.

Rastin e ka denoncuar organizata “Gender Equality”. Sipas njoftimit, rasti ka ndodhur në fshatin Komoran, ku Berati i njohur si “El Dorado” ka ushtruar dhune? fizike ndaj të dashurës, pasi ishin fjalosur lidhur me parate? te? cilat i kishte marr i pandehuri ne? shume? prej 230 eurosh nga e de?mtuara.

Në aktgjykim thuhet se Berat Xhelili ka pe?rdore? force? fizike ndaj saj duke e goditur me grushta ne? fytyre?, e duke e te?rhequr nga floke?t ku si pasoje? i ka shkaktuar de?mtime te? lehta trupore ne? forme? te? ge?rvishtjeve ne? fytyre?, shkulje e floke?ve pe?rpara dhe le?ndim i dy dhe?mbe?ve te? sipe?rm.

Ke?to de?mtime jane? shkaktuar si rezultat i veprimit te? kombinuar mekanik te? mjetit te? forte? mbrrete?s dhe te? mrehte?.

Ai ishte de?nuar me gjobe? ne? shume? prej 620 eurosh ne? te? cilin de?nim pe?rfshihej edhe koha e paraburgimit prej 31 dite?sh. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco