George Clooney përfundoi në spital pasi humbi 25 kilogram për rolin në 'The Midnight Sky'

George Clooney përfundoi në spital pasi humbi 25 kilogram për rolin në 'The Midnight Sky'

13:12, 10/12/2020

Aktori i njohur George Clooney ka zbuluar se roli i tij i fundit e çoi atë në spital.

Aktorit, fitues i Oskar, iu desh të kalonte shumë ditë në kujdesin mjekësor pasi humbi 25 kilogramë për të luajtur rolin e të mbijetuarit në një katastrofe globale në 'The Midnight Sky'. 

Image

"Unë mendoj se po përpiqesha shumë për të humbur peshë shpejt dhe ndoshta nuk po kujdesesha për veten time," tha 59-vjeçari. 

"U deshën disa javë për t'u bërë më mirë dhe nuk është aq e lehtë sepse ke nevojë për energji," tha Clooney për Daily Mirror .

Image

Pasi u dërgua me urgjencë në spital, katër ditë para se të fillonte xhirimi në filmin e Netflix, George u diagnostikua me pankreatit. 

Dhe me sa duket, humbja e peshës nuk ishte ndryshimi i vetëm fizik që prodhuesi i suksesshëm pësoi për rolin.

Image

"Unë rrita një mjekër të madhe të shëmtuar dhe djali im e donte atë" ,  zbuloi ai.

George është i martuar me gruan Amal që nga viti 2014.

Çifti ndajnë bashkë binjakët Ella dhe Alexander, tre vjeç.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco