Një ndër filmat më të bukur shqiptar, ja si duket sot dhe ku jeton aktori i '14 vjeç dhëndër'

Një ndër filmat më të bukur shqiptar, ja si duket sot dhe ku jeton aktori i '14 vjeç dhëndër'

10:03, 10/12/2020

Filmi “14 vjeç dhëndër” na ka gozhduar të gjithëve para ekranit të televizorit dikur.

E sigurisht, që kemi qeshur të gjithë me batuat e djaloshit, që në film mbante emrin Gjino dhe që e martuan që 14-vjeç.

Aktori që luajti rolin e Gjinos, quhet Admir Sorra. Sot ai ka ndryshuar shumë dhe shumë pak ngjason me Gjinon e dikurshëm.

Aktualisht ai jeton në Vlorë, por disa vite më parë ai ka jetuar edhe jashtë shtetit.Aktori sot është një burrë i pamshëm, por buzëqeshjen naive të Gjinos e ka ruajtur ende.ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco