‘Miss Uganda’ zhvillohet në Turqi, pa respektuar masat anti-Covid

‘Miss Uganda’ zhvillohet në Turqi, pa respektuar masat anti-Covid

21:04, 13/11/2020

“Miss Uganda 2020”, konkursi i bukurisë është organizuar në një klub nate në Esenyurt të Stambollit, një vend që duhet të ishe i mbyllur për shkak të masave të marra për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Imazhet e postuara në rrjetet sociale, shihet një grup që ka organizuar një festë me vajzat konkuruese.

Asnjë prej atyre që ndodheshin në klub nuk mbanin maska apo distancë mes tyre.

Lokalet, pubet dhe klubet e natës në 81 provinca të Turqisë, u mbyllën në mars, por dhe pas hapjes në verë, ato ishin rreptësisht të vëzhguara nga policia. /K.H/Syri.net/ 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco