20 të famshëm që nuk përdorin emrat e tyre të vërtetë

20 të famshëm që nuk përdorin emrat e tyre të vërtetë

10:12, 26/10/2020

Një emër skenik tërheqës dhe unik është një nga pjesët më të rëndësishme për të famshmit, pasi ata duan të reklamojnë veten e tyre dhe ta bëjnë publikun t'i kujtojë ato.

Disa nga yjet marrin frymëzim nga miqtë dhe familja e tyre, thjesht duke zgjedhur pseudonimet me të cilat u njohën që nga fëmijëria e tyre. 

Të tjerët zgjedhin fjalë që u pëlqejnë personalisht ose ide të emrave në internet për të dalë diçka argëtuese.

Ja si janë emrat e vërtetë të këtyre 20 personave publik. 

 

1. Blake Lively - Blake Ellender Brown

Image

2. Meghan Markle - Rachel Meghan Markle

Image

3. Emma Stone - Emily Jean Stone

Image

4. Post Malone - Austin Richard Post

Image

5. Tilda Swinton - Katherine Matilda Swinton

Image

6. Jennifer Aniston - Jennifer Linn Anastasakis

Image

7. The Weeknd- Abel Makkonen Tesfaye

Image

8. Oprah Winfrey - Orpah Gail Winfrey

Image

9. Meryl Streep - Mary Louise

Image

10. John Legend - John Roger Stephens

Image

11. Courtney Love - Courtney Michelle Harrison

Image

12. Natalie Portman - Neta-Lee Hershlag

Image

13. Ben Kingsley - Krishna Pandit Bhanji

Image

14. Meg Ryan - Margaret Mary Emily Anne Hyra

Image

15. Kit Harington - Christopher Catesby Harington

Image

16. Irina Shayk - Irina Shaykhlislamova

Image

17. Gigi Hadid - Jelena Noura Hadid

Image

18. Portia de Rossi - Amanda Lee Rogers

Image

19. Calvin Harris - Adam Richard Wiles

Image

20. Vin Diesel - Mark Sinclair Vincent

Image

 

Burimi: Bright Side 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco