Zbulohet një Kim Kardashian myslimane, modelja ka thyer të gjitha ligjet islame

Zbulohet një Kim Kardashian myslimane, modelja ka thyer të gjitha ligjet islame

09:33, 26/10/2020

Një modele myslimane po thyen barrierat në industrinë e modës pasi u zgjodh nga marka PrettyLittleThing për të prezantuar linjën e saj të re të veshjeve. Billy Marsal, 21 vjeç, është një influencuese e vendosur në Londër, e cila u kërkua nga gjigandi i shitjes me pakicë në internet, pak pasi hyri në tregun e Lindjes së Mesme.

Puna e Marsal me PrettyLittleThing shënon herën e parë që marka paraqet një modele të veshur me hixhab ose shami, konfirmoi kompania me bazë në Mbretërinë e Bashkuar.

Marsal njoftoi punën e saj me PrettyLittleThing në një Tëitter që ka grumbulluar më shumë se 500,000 pëlqime dhe 60,000 retëeets. PrettyLittleThing, e cila ka bashkëpunuar me gra shumë të famshme si Kylie Jenner dhe Hailey Baldëin, tha se synon të “frymëzojë besim” tek klientët me një mesazh të barazisë dhe pozitivitetit për trupin e tyre.ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco