E papritur/ Shteti fqinj tërhiqet nga ‘Eurovision 2021’

E papritur/ Shteti fqinj tërhiqet nga ‘Eurovision 2021’

10:57, 19/10/2020

Eurovision 2020 nuk pati garë për shkak të pandemisë së Covid-19.

Këtë vit u shndërrua në “Europe Shine A Light” ku secili shtet dërgoi klipet e këngëve dhe vendi ynë u përfaqësua nga Arilena Ara me këngën “Falling from the sky”.

Mirëpo, kompeticioni duket se do të jetë me mungesa edhe në 2021.

Pas Bosnjës dhe Hercegovinës, Andorës, Sllovakisë, Monakos e Luksmeburgut, Mali i Zi ka vendosur të tërhiqet.

Kështu ka treguar EscToday duke mos dhënë sqarime.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco