Covid-19/ Këngëtari shqiptar bën thirrje nga spitali: Nuk e besoja…

Covid-19/ Këngëtari shqiptar bën thirrje nga spitali: Nuk e besoja…

14:44, 12/10/2020

Sitauta pandemike në vend vazhdon të jetë problematike.

Ndërkohë të shumtë janë njerëzit që nuk ndërgjegjësohen duke mos e marrë seriozisht luftën me virusin.

I tillë me  sa duket  ishte dhe rasti i këngëtarit shqiptar Valton Krasniqi,  i cili e kishte konsideruar virusin Covid-19 si një lojë.

Por, së fundmi këngëtari është konfirmuar pozitiv me Covid-19 dhe këtë lajm e bëri të ditur vetë ai me një foto nga shtrati i spitalit.

“Tani sa e mora lajmin se jam pozitiv nga COVID-19, kurrë se kam besuar këtë virus. Keni kujdes ruani vetën familjen dhe shoqërinë e juaj. Zoti ju ndihmoftë”, shkruan Krasniqi krahas fotos së tij.

ImageImage

 

Image

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco