'James Bond' nxjerr në shitje 'parajsën' e tij për 100 mln dollarë

'James Bond' nxjerr në shitje 'parajsën' e tij për 100 mln dollarë

19:09, 29/09/2020

Aktori i njohur, Pierce Brosnan i njohur për rolin legjendar të ‘James Bond’ ka nxjerrë në shitje vilën e tij luksoze.

Vila ndodhet në Malibu dhe është blerë fillimisht për vetëm 7 milionë dollarë në vitin 2000, më pas është rindërtuar në 2010 dhe pritet të shitet për 100 milionë dollarë.

Prona me dy shtëpi, që përfshin 9 dhoma gjumi dhe 14 banjo, ndodhet buzë detit dhe ka aq shumë panele diellore, sa që pronari i ri do të jetë në gjendje të ngrohë shtëpinë, pishinën e jashtme dhe atë të mysafirëve, dhe përsëri të shesë energji elektrike për rrjetin local të energjisë.

Megjithatë, me një shumë të tillë, do të jetë pak e vështirë që aktori i njohur të gjejë blerës.

 


© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco