Aktori i njohur humb betejën me COVID-19

Aktori i njohur humb betejën me COVID-19

20:44, 06/04/2020

Jay Benedict ka humbur jetën pas komplikimeve me koronavirus.

Ylli i filmave Emmerdale dhe Foyles’war ka humbur jetën në moshën 68-vjeçare nga koronavirusi, shkruan Sky News.

Benedikt kishte lindur në Burbank, California, por gjatë viteve të 60’ta kishte lëvizur për në Evropë dhe pjesën më të madhe të jetës e kaloi në Mbretërinë e Bashkuar.

Sky News bënë të ditur se aktori ka ndërruar jetë ditën e shtunë, ndërsa lajmin për vdekjen e tij është publikuar më pas në faqen zyrtare të aktorit.

“Me dhimbje të madhe ju njoftojmë se Jay ka vdekur më 4 prill për shkak të kompilimeve si pasojë e infeksionit me coronavirus”, thuhet në njoftim.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco