Hapet Oda Nordike e Tregtisë, Kurti: Urë lidhëse për investime në Kosovë

Hapet Oda Nordike e Tregtisë, Kurti: Urë lidhëse për investime në Kosovë

11:39, 26/05/2023

Është hapur Oda Nordike e Tregtisë në Kosovë, për të cilën kryeministri Albin Kurti u shpreh optimist se do jetë urë lidhëse që bizneset nordike të investojnë në Kosovë.

Ta lumtur me hapjen e kësaj ode u shprehën edhe ambasadori suedez, finlandez dhe ai norvegjez, të cilët potencuan bashkëpunimin ekonomik mes vendeve të tyre dhe Kosovës.

Në anën tjetër, kryetarja e Odës Nordike të Tregtisë, Afërdita Pllana, tha se kjo nismë do të ndihmojë në rritjen ekonomike të Kosovës dhe hapjen e vendeve të reja të punës./KP/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco