​Çmimet e lejuara të derivateve për sot e nesër

​Çmimet e lejuara të derivateve për sot e nesër

08:18, 25/09/2022

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar për çmimin maksimal të lejuar për secilin produkt të derivateve.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar i produktit dizel është 1.60 euro për litër, i produktit benzinë 1.34 euro për litër dhe gasit 0.75 euro për litër.

Këto çmime vlejnë për 25 dhe 26 shtator.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco