Bizneset kosovare e blejnë më së liri në rajon energjinë

Bizneset kosovare e blejnë më së liri në rajon energjinë

13:52, 16/08/2022

Ish-inxhinieri i KEDS-it, Erzen Krasniqi përmes një postimi në facebook ka ironizuar me furnizimin e pandërprerë me rrymë duke pyetur popullin e Kosovës se a janë gati për shumëfishim e çmimit të energjisë elektrike, raporton syri.net Kosova.

‘Para se me kritiku qeverinë bizneset e Kosovës do të duhej të luftonin që ta kursejnë energjinë elektrike e cila po blihet me çmimi 400-500€/MËh në treg të lirë e po ju shitet me çmim 63-75€/MËh’, ka shkruar ai.

Tutje Krasniqi ka publikuar një krahasim të çmimeve të energjinë elektrike tek bizneset në Kosovë dhe rajon.

Postimi i plotë:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco