Këta janë emrat e propozuar për anëtarin joekzekutiv të Bordit të BQK-së

Këta janë emrat e propozuar për anëtarin joekzekutiv të Bordit të BQK-së

16:31, 30/04/2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka prezantuar listën me emrat e kandidatëve të propozuar nga Banka Qendrore të Kosovës për një anëtar të bordit në pozitën e anëtarit jo ekzekutiv në këtë institucion.

Gjatë mbledhjes, kjo listë me emrat e propozuar u miratua nga kabineti qeveritar.

Emrat e personave të propozuara janë: Arta Hoxha, Esida Bujupi, Lulzim Ismajli, Nexhat Kryeziu dhe Nora Rraci.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco