Lajm alarmues nga KEDS, vitin e kaluar kemi blerë megavatin 63 euro, sot ai po kushton, 5 fish, 325 euro

Lajm alarmues nga KEDS, vitin e kaluar kemi blerë megavatin 63 euro, sot ai po kushton, 5 fish, 325 euro

18:55, 25/11/2021

KEDS përmes një njoftimi ka ndarë një lajm alarmues, ku ka treguar se blerja e megavatit nga importi ditën e djeshme na ka kushtuar 325 euro💶, për dallim nga dita e njëjtë e vitit të kaluar të cilin e kemi blerë për 63 euro💶, shkruan Syri.net Kosova.

Sipas tyre, shifrat janë alaramante dhe kriza energjetike globale po vazhdon ta godet Kosovën.

"Ju bëjmë apel të kurseni energjinë elektrike⚡, sepse vetëm kështu mund ta lehtësojmë sistemin energjetik në vendin tonë.", thuhet në reagimin e KEDS.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco