Ministria që udhëhiqet nga 'Lista Serbe' 'blen' xhip në vlerë marramendëse

Ministria që udhëhiqet nga 'Lista Serbe' 'blen' xhip në vlerë marramendëse

10:47, 14/10/2020

Ministria për Komunitet dhe Kthim, ditë më parë ka bërë një njoftim, për furnizimin e radhës.

Dikasteri që udhëhiqet nga Dalibor Jevtiq, ka kërkuar të furnizohet me “Xhip të madh për nevojat e MKK-së”

Sipas njoftimit të publikuar nga Prokurimi, vlera e parashikuar e kontratës është 60 mijë euro.

Kështu, kjo ministri ka kërkuar të blejë një makinë, me përmasa të veçanta dhe ftohen të gjithë operatorët ekonomik që i plotësojnë kushtet për aplikim.

ImageImage

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco