VIDEO/A ndalen filtrat gjatë natës? Ja si përgjigjet KEK-u

VIDEO/A ndalen filtrat gjatë natës? Ja si përgjigjet KEK-u

17:27, 09/08/2020

Një monitorim i cilësisë së ajrit i kryer në Obiliq nga organizatat joqeveritare që merren me mbrojtjen e ambientit, 'CEE Bankwatch dhe INDEP', ka konstatuar tejkalim enorm të nivelit të ndotjes nga Termocentralet Kosova A dhe Kosova B. 

Ndotja dyshohet se shpeshherë shkaktohet nga shkyçja e filtrave për rritje të kapacitetit prodhues të energjisë elektrike. 

Por KEK-u mohon se e bën një gjë të tillë./REL

Ndiqeni hulumtimin e plotë:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco