Ligji për rimëkembjen ekonomike mundëson tërheqjen e 270 milionë eurove

Ligji për rimëkembjen ekonomike mundëson tërheqjen e 270 milionë eurove

16:14, 07/08/2020

Kryeministri Avdullah Hoti ka theksuar se Ligji për rimëkembjen ekonomike mundëson tërheqjen  e 270 milionë eurove, shkruan Syri.net Kosova.

Ai njoftimin e ka bërë në rrjetin social në Facebook.

"Ligji per rimekembje ekonomike, qe po kerkohet te hyje ne rend dite sot ne seancen e Kuvendit, mundeson se paku dy gjera:
1. Terheqjen e 10 per qind te kursimeve pensionale, qe eshte rreth 170 mil euro dhe
2. Terheqjen e 100 mil nga fondi i AKP per nevoja te rimekembjes ekonomike" ka shkruar Hoti në Facebook.

Postimi i plotë:

Ligji per rimekembje ekonomike, qe po kerkohet te hyje ne rend dite sot ne seancen e Kuvendit, mundeson se paku dy...

Posted by Avdullah Hoti on Friday, August 7, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco