Biznesi privat në krizë,  kush i paguan pagat tona?

Biznesi privat në krizë, kush i paguan pagat tona?

18:43, 26/03/2020

Kreu I OEK-ut Berat Rukiqi ka adresuar hallet e punëtorëve dhe pronarëve të bizneseve të shumta në Kosovë rreth pagave për këtë muaj, shkruan Syri.net Kosova.

Ai në një postim në Facebook tha se pavarësisht zhvillimeve politike të gjithë duhet të jenë të mobilizuar ta shpëtojmë ekonominë si dhe vendet e punës.

Është koha për veprim, thotë Rukiqi.

Postimi i plotë:

Po pranoj qindra mesazhe nga punetore dhe pronare biznesesh. Te gjithe e kane nje hall? Kush do t’i paguaj pagat e tyre kete muaj e ndoshta edhe muajt ne vijim? Pavaresisht zhvillimeve politike, te gjithe duhet te jene te mobilizuar ta shpetojme ekonomine dhe vendet e punes. Propozime te shumta kemi derguar dhe kemi degjuar. Tani eshte koha per veprim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco