17 ndërmarrje publike në kolaps, të mbushura me militantë partiakë

17 ndërmarrje publike në kolaps, të mbushura me militantë partiakë

15:13, 25/03/2020

Në Kuvendin e Kosovës ka folur  edhe ministrja Rozeta Hajdari.

Ajo tha se prej 17 ndërmarrje publike janë në kolaps dhe se janë të mbushura me militantë nga të gjitha partitë, pos VV-së, shkruan Syri Kosova.

Një pjesë e fjalimit të Rozetës:

Edhe pse s’jam anëtare e VV-së,  Kurti ma ofroi pozitën si  ministere dhe që nga dita e parë kemi bashku ministritë me qëllim për zhvillimin e Kosovës. Ne kemi qenë shumë mirë të organizuar edhe në këtë situatë me Covid.

Kryeministri Kurti i  beson profesionalizmit dhe dua të themqë me vjen keq për qytetarët që bashkëpunojmë pa kushte për të mirën e shtetit. Prej 20 ndërmarje 3 me hyrje pozitive tjera me humbje, i kam gjetur në mjerim.

Shumë ndërmarje vetëm kërkojnë suvencione  nga shteti,kemi gjetë punësime familjare.

Ndërsa, bordet që kemi trashëgu janë partiakë të LDk PDK AAK dhe Nismës.

Ne po emërojmë borde profesioniste në Trepcë, e Postë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco