27 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

27 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

08:21, 05/10/2022

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në vend vazhdojnë të jenë edhe 27nraste aktive me COVID-19.

Sipas IKSHPK-së, gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një rast pozitiv, teksa është shëruar një pacientë dhe janë vaksinuar 29 qytetarë.

Numri total i dozave të administruara është 1 milion e 836 mijë e 103, ku me dozën e parë janë vaksinuar 904 mijë e 337 qytetarë, me të dytën 824 mijë e 714, me të tretën 105 mijë e 208 kurse me dozën e katërt 1 mijë e 794 qytetarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco