Ja sa persona rezultuan pozitiv sot me Covid19

Ja sa persona rezultuan pozitiv sot me Covid19

14:59, 18/05/2022

Në 24 orët e fundit janë dhënë 98 doza të vaksinës kundër COVID-19.
  Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.087 doza të vaksinës.
  Deri më sot 822.691 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
  Deri më sot janë dhënë 102.435 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
  Nga 576 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
  Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
  Sot janë shëruar 35 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.859.
  Në total numri i rasteve aktive është 263.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco