Peja me mbi 300 raste aktive me COVID

Peja me mbi 300 raste aktive me COVID

13:09, 20/01/2022

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë ka shkuar në 7 mijë e 266.

Komuna e Prishtinës prinë e para me numrin më të madh të rasteve aktive me COVID-19, me gjithsej 3 mijë e 214 raste.

Ndërsa, komuna e Pejës ka  372 raste aktive me këtë virus dhe është komuna e tretë sa i përket numrit më të madh të rasteve aktive.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend, 462 persona janë shëruar nga COVID-19.

11 nga të shëruarit janë nga komuna e Pejës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco