Publikohet raporti i IKSHPK-së, 728 raste të reja me COVID-19

Publikohet raporti i IKSHPK-së, 728 raste të reja me COVID-19

14:53, 17/01/2022

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Sipas këtij raporti, 728 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Gjithashtu vlen të theksohet se janë shëruar 99 pacientë dhe asnjë rast i vdekjes nuk është shënuar në këtë periudhë.

Ky është raporti i plotë:

17 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.156 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.717.379 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 796.246 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 33.156 doza përforëcuese dhe 2.169 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ️Nga 5.297 testime, 728 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 99 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.750.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 5.118.
➡️Të dhënat e detajuara mund t’i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco