Lajm i mirë: Dozat e vaksinës Pfizer kanë efikasitet të lartë ndaj virusit të ri Omikron

Lajm i mirë: Dozat e vaksinës Pfizer kanë efikasitet të lartë ndaj virusit të ri Omikron

22:01, 30/11/2021

Internisti, Driton Vela përmes një postimi në facebook ka dhënë informacione se dy doza të vaksinës Pfizer dhe doza përforcuese mbron vetëm 5% më ulët në raport me deltën, shkruan syri.net Kosova.

Ani pse, Omikron thuhet se është më i transmetueshëm se delta, rezutatet din të jenë ndryshe.

Postimi i plotë:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco