Një vdekje dhe tetë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Një vdekje dhe tetë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

15:03, 30/11/2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një rast i vdekjes nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe, MSH-ja ka bërë të ditur se 8 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Aktualisht, në Kosovë janë 320 raste aktive me COVID-19, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar nëntë persona të infektuar.

Njoftimi i plotë nga MSH:

30 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 607 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.615.360 doza të vaksinës.
Deri më sot 761.595 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Nga 1.098 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.787.  Në total numri i rasteve aktive është 320

Një vdekje dhe tetë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

 14:59 | 30 Nentor 2021

Foto/ilustrim/COVID

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një rast i vdekjes nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe, MSH-ja ka bërë të ditur se 8 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, shkruan lajmi.net.

Aktualisht, në Kosovë janë 320 raste aktive me COVID-19, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar nëntë persona të infektuar.

Njoftimi i plotë nga MSH:

30 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 607 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.615.360 doza të vaksinës.
Deri më sot 761.595 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Nga 1.098 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.787.  Në total numri i rasteve aktive është 320
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco