35 pacientë të shtrirë në QKUK nga  COVID-19

35 pacientë të shtrirë në QKUK nga COVID-19

10:09, 28/11/2021

Në tërë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të  Kosovës në trajtim janë 35 pacientë, 12 prej tyre të konfirmuar me Covid-19 pozitiv dhe 23 të tjerë post-covid.

Kështu është bërë e ditur nga SHSKUK.

Sipas këtij Shërbimi, me oksigjeno-terapi janë 13 pacientë, kurse nuk ka pacientë në mjekim intensiv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 8 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 17 pacientë, post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka pacientë

Spitali i Gjakovës, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 4 pacientë

Spitali i Ferizajt, 1  pacientë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco