Pandemia, qe një muaj i ndamë rrugët me Evropën

Pandemia, qe një muaj i ndamë rrugët me Evropën

17:58, 27/10/2021

Driton Vela përmes një postimi në Facebook ka renditur top 10 shtetet me numrin më të madh të rasteve të reja në botë me Covid-19, shkruan Syri.net Kosova.

Në këtë listë bëjnë pjesë 4 shtetet e rajonit si Sllovenia, Serbia, Mali i Zi, Kroacia, derisa sipas Veles Kosova mbetet e fundit në Evropë për nga numri i rasteve të reja me SARS-COV-2.

“🕵Kosova dhe tërë Evropa janë në drejtime të ndryshme me parametrat e pandemisë që më tepër se një muaj.”, shkruan Vela.

Postimi i plotë:

Përderisa 4 shtetet e rajonit (Sllovenia, Serbia, Mali i Zi, Kroacia) janë në top 10 shtetet me numrin më të madh të rasteve të reja në botë,

Kosova, në anën tjetër, mbetet e fundit në Evropë për nga numri i rasteve të reja me SARS-COV-2.

🕵Kosova dhe tërë Evropa janë në drejtime të ndryshme me parametrat e pandemisë që më tepër se një muaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco